Polecamy

Akcesoria, które uprzyjemnią spacer z psem

Akcesoria, które uprzyjemnią spacer z psem

.

Spacer z psem to przede wszystkim obowiązek. Pies powinien kilka razy dziennie mieć zapewnioną możliwość wyjścia na dwór, żeby zrealizować potrzeby fizjologiczne. Ale to nie jedyna forma i cel spaceru. Należy zagwarantować psu możliwość dłuższego spacerowania, żeby zapobiec nudzie, dostarczyć pozytywnych emocji i bodźców. Aby czas ten był przyjemnie spędzony, warto wyposażyć się w kilka akcesoriów.

Spacer w niepogodę?

Spacery z psem po parku, lesie czy łące to czysta przyjemność, jednak nie zawsze można liczyć na sprzyjającą pogodę. Kiedy pada deszcz czy jest chłodno, trzeba odpowiednio zabezpieczyć nie tylko siebie, ale i psa. Z myślą o opiekunach powstały funkcjonalne płaszcze przeciwdeszczowe. Dzięki nim i kaloszom nawet w niepogodę można cieszyć się ze wspólnych chwil z pupilem. A jak jego można chronić przed złymi warunkami atmosferycznymi? Nie wszystkie psy wymagają zakładania ubranek. Dodatkowa warstwa termiczna wskazana jest dla zwierząt o małej okrywie włosowej, schorowanych czy starych. W sklepie zoologicznym wybrać można dla nich nie tylko wygodne, bezpieczne, ale i ładne stroje – peleryny, kurtki, bezrękawniki, a nawet buty. Wszystko po to, by nie martwić się, że nieco dłuższy spacer zimową porą czy w jesienną pluchę spowoduje przeziębienie. Po spacerze każdego psa trzeba dobrze wytrzeć. Przyda się też czyścik do łap – ochroni mieszkanie przed błotnymi śladami.

Spacer z psem szarpiącym

Nie każdy pies mimo usilnych starań opiekuna potrafi ładnie chodzić na smyczy. Spacerowanie z czworonogiem, który ciągnie i szarpie, nie należy do najprzyjemniejszych. Akcesoriami, które mogą uczynić tę czynność milszą, będą specjalne smycze i szelki. Kiedy wybieramy się na spacer w dość przestronne miejsce, warto postawić na automatyczną smycz dla psa. Wtedy da mu się trochę swobody, a jednocześnie nie trzeba się martwić, że się zgubi. Smycz, która wciąga się do bębna, to doskonałe rozwiązanie – ryzyko splątania jest znacznie ograniczone. Smycze sznurkowe dobre są dla psów mniejszych. Ciekawym akcesorium na spacer jest odblaskowa smycz, która zwiększy widoczność zwierzaka, a tym samym podniesie jego bezpieczeństwo. Jeśli pies szarpie, warto postawić na szelki. To rozwiązanie zapewniające nieco większą kontrolę nad zwierzęciem w porównaniu z obrożą. Poza tym jest dla niego bezpieczniejsze. Nagłe, silne szarpnięcie przez psa w obroży wiąże się nie tylko z otarciem skóry, ale nawet z ryzykiem uszkodzeń kręgosłupa. W sklepie zoologicznym dostępne są szelki typu no pull, które mają dwa zapięcia – na grzbiecie i na klatce piersiowej. Dzięki temu zapewniają jeszcze większą kontrolę nad zwierzęciem.

Spacer w skwar?

Spacerowanie przy bardzo wysokich temperaturach również może okazać się kłopotliwe. W słoneczną pogodę koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę. Opiekunowie mają do wyboru wiele modeli bidonów. Mnóstwo ciekawych rozwiązań dostępnych jest też dla psa. Możemy wybrać butelkę na wodę ze wbudowaną miską, składaną, silikonową miskę czy bidon z tunelem, po którym spływa woda. Aby spacer był jeszcze przyjemniejszy, warto zabrać ze sobą smakołyki, dlatego przyda się saszetka. Wersje mniejsze nadają się do przypięcia do smyczy, a większe – do założenia na biodra. Zmieści się w nich też kilka innych potrzebnych rzeczy.