Polecamy

Wigilia w październiku

Wigilia w październiku

Zapraszamy na dziesiątą premierę Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka – spektakl „WIGILIA” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego z Mileną Lisiecką i Kamilem Maćkowiakiem w rolach głównych. Premiera 19 i 20 października na scenie AOIA w Łodzi, ul. Zachodnia 54/56.

Daniel Kehlmann – wybitny austro-niemiecki pisarz, eseista i dramaturg. Autor znakomitych powieści będących światowymi bestsellerami. Jego dramat „WIGILIA” to najwyższej próby literackiej thriller psychologiczny. Niezwykle aktualny pod każdą szerokością geograficzną temat, doskonała konstrukcja dramaturgiczna, znakomite dialogi: precyzyjne, inteligentne, z doskonałymi pointami.

Autor, który niewątpliwie rozumie istotę teatru, stawia przede wszystkim na aktorów, na silne osobowości sceniczne, na ich talent i kreacyjność, dając bezbłędną partyturę literacką.

Sztuka „WIGILIA” to klasyczny dramat skomplikowanych relacji kat-ofiara. Rzeczywistość sztuki (niestety przypominająca tę nas otaczającą) pokazuje, że nie istnieje strefa intymności i prywatności; że nasze życie jest nieustannie inwigilowane.

Walka bezwzględnego, inteligentnego urzędnika policji z intelektualistką i wolnomyślicielką przeradza się w walkę dwóch silnych osobowości. Dość znamienne, że akcja sztuki (dziejąca się na scenie w czasie rzeczywistym) rozgrywa się w tym szczególnym nie tylko dla katolików dniu roku – w Wigilię Bożego Narodzenia.

Rzadko się zdarza, aby utwór dramatyczny w głęboki, niezwykle wnikliwy sposób ukazywał współczesne problemy i zagrożenia, a jednocześnie był pasjonującym pojedynkiem protagonistów, pojedynkiem trzymającym w napięciu jak przystało na znakomity thriller.

WIGILIA” daje aktorom materiał na brawurowe role, a widzom gwarantowaną satysfakcję z pasjonującej propozycji teatralnej.

Trailer spektaklu „WIGILIA”: https://www.youtube.com/watch?v=7XojX3SeBXI