Polecamy

Monopolis na akwarelach

Monopolis na akwarelach

Monopolis na akwarelach Michała Suffczyńskiego niebawem pojawi się w przestrzeni miejskiej. Na razie wyjątkowe prace podziwiać można w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Podczas dzisiejszego wernisażu Krzysztof Witkowski, prezes Virako, inwestor Monopolis, podkreślił, że w Monopolis na co dzień będzie można obcować z kulturą i sztuką.

– W Monopolis, każdy znajdzie coś miłego dla ciała i ducha. Niedawno poinformowaliśmy o teatrze Scena Monopolis, którego dyrektorem artystycznym został Kamil Maćkowiak, dzisiaj do współpracy zapraszam zarówno studentów jak i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. A panu Michałowi Suffczyńskiemu dziękuję, za tak wyjątkową interpretację naszej inwestycji na akwarelach – mówił Krzysztof Witkowski.

Michał Suffczyński podkreślił, że Monopolis to fantastyczny temat do zilustrowania i choć początkowo nie był przekonany do pomysłu, zrealizował go z przyjemnością. Chęć współpracy z Monpolis w zakresie organizowania różnego rodzaju wystaw zadeklarowała rektor prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

Prace budowalne w ramach pierwszego etapu Monopolis zakończą się jeszcze w tym roku. MONOPOLIS w niezwykły sposób połączy różne obszary działania. Obok części biurowej, powstaną przestrzenie dla ważnych wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Miejsce inspirujące i przyjazne.

Przestrzeń MONOPOLIS będzie otwarta i przyjazna całym rodzinom. Dorośli skorzystają z szerokiej oferty kulturalno-rekreacyjnej. Obejmie ona wydarzenia muzyczne, wystawy i przedstawienia teatralne na dwóch scenach – plenerowej oraz w dawnym magazynie spirytusu, a także restauracje w dawnym laboratorium wódek smakowych. Ważną częścią oferty będzie muzeum poświęcone pracownikom dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki.