Wydarzenia

Julia Rychlik Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022

Julia Rychlik Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022

Julia Rychlik, 21-letnia łodzianka, została Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022! Pierwszą wicemiss wybrano 20-letnią Martynę Mendelską, a drugą 24-letnią Alicję Adamiak. Finałowa gala konkursu tym razem w świątecznej oprawie odbyła się w Monopolis.

 

O tytuł najpiękniejszej, podczas finału 17. edycji konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022, walczyło tym razem siedemnaście kandydatek wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach i castingu online.

– Nie dociera do mnie, co się właśnie wydarzyło – mówiła na scenie wzruszona Julia Rychlik. Nowa królowa województwa to studentka kosmetologii i pielęgniarstwa. Na co dzień pracuje w salonie kosmetycznym. Jej pasją jest sport.

Najpiękniejsze dziewczyny z Łódzkiego

Najpiękniejsze dziewczyny z naszego regionu zaprezentowały się w siedmiu pokazach: sukniach ślubnych i wieczorowych projektu Moniki Jankowskiej, strojach casualowych projektu Beaty Frankowskiej, strojach koktajlowych MMK by Mimi, sukienkach od Monnari, kolekcji piżam od Silk Milk oraz kostiumach kąpielowych Gabbiano. O fryzury kandydatek zadbał salon Domino Garczyński, a o makijaże słuchaczki szkoły Anagra.

Wydarzenie poprowadził prezenter Mateusz Szymkowiak. Towarzyszyła mu Krystyna Sokołowska, Miss Polonia 2022. A w jury zasiedli m.in. Julia Baryga, zeszłoroczna laureatka łódzkiego konkursu, która na koniec gali przekazała koronę swojej następczyni, Jagoda Piątek-Włodarczyk, dyrektor konkursu Miss Polonia, Krzysztof Witkowski, prezes Virako, inwestor Monopolis.

Muzyczne i taneczne świąteczne akcenty

Świątecznych akcentów w Scenie Monopolis nie brakowało, dla gości wydarzenia zaśpiewała Kasia Łaska, znana z przebojów takich jak „Mam tę moc” i „Chcę uwierzyć snom” z kultowej bajki „Kraina Lodu”. Swoje klimatyczne, świąteczne choreografie zaprezentowali także tancerze z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Pomoc dla chorego Milanka

Tegoroczny konkurs, który jak zwykle przygotowała Agencja IGO-ART  miał także wymiar charytatywny – zbierano środki na leczenie 4-letniego Milanka, chorującego na białaczkę. Goście okazali się bardzo hojni. Udało się zabrać ponad 25 tysięcy złotych, w tym 13 tysięcy z licytacji pierników przygotowanych przez kandydatki do tytułu miss.