Biznes

Najdłużej działający serwis BMW w Łodzi

Najdłużej działający serwis BMW w Łodzi

BMW Tłokiński to marka związana z Łodzią od 20 lat. Znana od zawsze z profesjonalnej obsługi i doskonałego serwisu. O planach rozwoju  i o tym, dlaczego warto korzystać z autoryzowanego serwisu, opowiada Tomasz Tłokiński, właściciel firmy.

Co dla Pana jest najważniejsze w biznesie?

Przede wszystkim ludzie, moi współpracownicy. Jesteśmy rodzinną firmą, taką ją stworzyli moi rodzice i ja kontynuuję ich dzieło. Cieszę się, że tak wiele osób jest z nami od samego początku. W czasie lockdownu udało nam się utrzymać wszystkie miejsca pracy. W tym trudnym okresie nikogo nie zwolniliśmy, wręcz przeciwnie, zatrudniliśmy kilka nowych osób.

 

Skoro Pan wspomniał o pandemii, to jak w firmie przetrwaliście okresy lockdownów?

Gdy okazało się, że Klienci nie mogą do nas przyjeżdżać, zaczęliśmy szukać innych rozwiązań. Między innymi wdrożyliśmy usługę „Door-to-Door”. Odbieramy samochód od Klienta, przewozimy go do serwisu i wykonujemy wszystkie niezbędne czynności. Następnie odstawiamy pod wskazany adres. Klient nie musi pojawiać się w serwisie i nie ma znaczenia, czy jest to spowodowane względami bezpieczeństwa epidemiologicznego, czy też po prostu wygodą. Z tej usługi skorzystało dotychczas wielu naszych Klientów.

 

Marka BMW w Pana rodzinie obecna jest już od wielu lat. Dlaczego właśnie z nią związał się rodzinny biznes?

Z branżą jesteśmy związani od 1979 roku, a od 2002 roku z marką BMW. Dwadzieścia lat temu zbiegły się drogi – mojego Taty, który posiadał znany w Łodzi serwis samochodowy i szukał nowych wyzwań oraz marki BMW, która rozglądała się za doświadczonym partnerem, gwarantującym odpowiedni poziom świadczonych usług. Tak nawiązała się współpraca, która trwa nieprzerwanie do dziś. Jesteśmy najdłużej działającym Autoryzowanym Serwisem BMW na terenie Łodzi.  Stawiamy na zaufanych i sprawdzonych partnerów.  Przez cały czas się rozwijamy – zarówno my, nasi pracownicy jak i firma. Otworzyliśmy nowy salon przy Alei Włókniarzy 214, gdzie prowadzimy sprzedaż samochodów BMW i MINI oraz motocykli marki Kawasaki. Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem i Serwisem tej marki w Łodzi. Mamy jeszcze kilka interesujących pomysłów, które na pewno wdrożymy, ale o nich opowiem przy kolejnej okazji – planów biznesowych się nie zdradza.

 

Obecnie prowadzi Pan między innymi autoryzowany serwis BMW i MINI. Czym się on wyróżnia?

Przede wszystkim dwudziestoletnim doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą, która związana jest z naszą firmą od początku współpracy z BMW. Ponadto nasz Autoryzowany Serwis, zarówno blacharsko-lakierniczy, jak i mechaniczny, posiada najnowocześniejsze wyposażenie odpowiadające rygorystycznym wymogom producenta. Dzięki temu możemy poszczycić się doskonałą jakością wykonywanych usług.

Dlaczego warto korzystać z autoryzowanych serwisów podczas trwania gwarancji i po jej wygaśnięciu?

Składa się na to wiele czynników. Po pierwsze mamy pewność, że nasz samochód trafia w ręce profesjonalnych, wyszkolonych i stale podnoszących swoje umiejętności fachowców. Dzięki temu samochód przez cały czas utrzymywany jest w nienagannym stanie technicznych, ograniczając tym samym możliwość powstania poważnych awarii, mogących generować duże koszty. Po drugie, autoryzowany serwis, taki jak nasz, ma dostęp do aktualnej dokumentacji technicznej, najnowszego oprogramowania i systemów diagnostycznych, więc nasze diagnozy są właściwe, co niewątpliwie pozwala obniżyć koszty napraw. Po trzecie, spełniamy wysokie standardy narzucone przez producenta samochodów BMW i MINI. Usługi wykonane w naszym serwisie objęte są ogólnoeuropejską gwarancją. I jeszcze jedna rzecz, myślę, że bardzo istotna z punktu właściciela samochodu, który ma zamiar sprzedać auto. Serwisowanie samochodów w autoryzowanym serwie znacząco podnosi jego wartość w momencie sprzedaży.

W ofercie są także pakiety serwisowe i naprawcze, jak one działają?

Każdy z nas może wykupić taki pakiet. Ich zakresy są bardzo różne, ale jedno jest pewne – nie musimy już martwić się o niespodziewane rachunki z serwisu. W zależności od wybranego pakietu jednorazowo wniesiona opłata może obejmować zarówno czynności przeglądowe, jak i usuwanie usterek po okresie podstawowej gwarancji, przez określony czas i do konkretnego przebiegu. Warto z tego skorzystać, bo kosztów serwisowania nie unikniemy, a można je zoptymalizować.

Na co powinnyśmy zwracać uwagę, wybierając serwis?

Przede wszystkim na doświadczenie i podejście do Klienta. Tak jak już wspomniałem, nieustannie podnosimy jakość naszych usług i poszukujemy nowych rozwiązań dla Klientów. Wszystko w trosce o ich wygodę. Chcemy, by pamiętali o tym, że przyjeżdżając do nas, będą czuć się bezpieczni i pewni, że ich samochodem zajmują się specjaliści.

Od lat marka BMW kojarzy się z doskonałą jakością, prestiżem i niezawodnością. Czy to oznacza, że samochody te rzadko się psują?

Samochody, które są regularnie serwisowane, rzadko się psują. Jeśli pojawiają się usterki to raczej drobne, jednak zawsze może się zdarzyć jakaś awaria. Śmiało mogę powiedzieć, że samochody marki BMW są niezawodne.

 

BMW Tłokiński to również salon samochodowy. Jakie modele cieszą się największym zainteresowaniem?

Posiadamy w swojej ofercie samochody BMW oraz MINI. Cała gama proponowanych samochodów jest na tyle szeroka, że zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających odbiorców. Statystycznie najczęściej wybieranym samochodem u nas jest seria 5 – to komfortowa limuzyna o sportowym zacięciu, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dużym zainteresowaniem cieszą się także samochody z serii X, czyli SUV-y.

A w przypadku MINI, który model wzbudza największe zainteresowanie?

Cała rodzina MINI wzbudza emocje. W naszych salonach najczęściej wybieranym modelem jest MINI Countryman, który jest chętnie kupowany przez młode pokolenie. Zaspokaja zarówno potrzeby studentów, jak i rodzin z dziećmi. MINI w klasycznej wersji trzydrzwiowej jest chętnie wybierane jako samochód do miasta. Zainteresowaniem cieszy się każda wersja silnikowa MINI Hatch. John Cooper Works jest przedmiotem zainteresowania miłośników szybkiej jazdy.

Czas przygotować samochód do zimy. Zwykle, w pierwszej kolejności, myślimy o oponach, ale to chyba niejedyna rzecz, o którą należy zadbać?

Oczywiście opony są bardzo ważne, ale równie ważny jest stan techniczny pojazdu. Warto sprawdzić stan akumulatora, zawieszenia, układu hamulcowego oraz płyn w układzie chłodzenia i to, czy jest odporny na niskie temperatury. Należy pamiętać o zimowym płynie do spryskiwaczy, a także dobrze jest zadbać o pióra wycieraczek. Warto również zabezpieczyć uszczelki odpowiednim środkiem zapobiegającym ich przymarzaniu.

Zapraszamy do naszego Salonu i Autoryzowanego Serwisu BMW i MINI w Łodzi przy ulicy Aleksandrowskiej 131c oraz Salonu BMW i MINI przy alei Włókniarzy 214. Zajmiemy się wszystkim.

Autoryzowany Serwis BMW Tłokiński
Łódź, ul. Aleksandrowska 131 c
tel. 42 655 98 47
www.bmw-service-tlokinski.pl
godziny otwarcia: pn.-pt. 8-18, sob. 9-14