Polecamy

10. Bieg Fabrykanta. Już można się zapisywać!

10. Bieg Fabrykanta. Już można się zapisywać!

.

10. Bieg Fabrykanta odbędzie się 28 sierpnia 2021 roku. Zawodnicy jak co roku będą musieli przebiec 10 km. Trasa biegu zostanie wytyczona na Księżym Młynie, jednej z najstarszych części Łodzi, a start i meta zostaną usytuowane na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zapisy do tegorocznej edycji biegu wystartowały 1 lipca o godzinie 20.00, formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl

– Super, że Bieg Fabrykanta wraca na ulice Łodzi. To fajna impreza biegowa, startuję w niej od samego początku, wygrywałem w dwóch pierwszych edycjach – mówi Krzysztof Pietrzyk. – Już nie mogę się doczekać rywalizacji na trasie i dopingu kibiców, zagrzewających do walki od samego startu do mety.

Od 4 lat, podczas Biegu Fabrykanta, odbywa się rywalizacja na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana, którego inicjatorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie to przyciąga na start zarówno najszybszych zawodników w Polsce, jak i biegaczy, którzy chcą spróbować sił na tym nietypowym dystansie. Dodatkowo całe wpisowe z tego wydarzenia zostaje przekazane na cel charytatywny. Zapisy na Bieg Grohmana, podobnie jak na Bieg Fabrykanta, wystartowały 1 lipca.

– Wakacje w Łódzkiej Strefie zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Lipiec to otwarte dla wszystkich kino samochodowe i pikniki dla całej rodziny, a w sierpniu po pandemii wracają do nas biegi: Fabrykanta, Grohmana i Małego Fabrykanta. Cieszymy się, że w tym roku znów nasz kompleks przy Tymienieckiego w Łodzi będzie gościł miłośników biegania, właściwie w każdej kategorii wiekowej. Biegi w Łódzkiej Strefie łączą pokolenia, a nagrody trafiają nie tylko dla zwycięzców, ale także do potrzebujących – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W programie 10. Biegu Fabrykanta nie zabraknie biegów dla dzieci, które będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale! Zapisy do Biegów Małego Fabrykanta wystartował również 1 lipca o godzinie 20.00.

– Cieszymy się, że po roku przerwy będziemy mogli spotkać się z biegaczami podczas 10. Biegu Fabrykanta. Wzorem naszych poprzednich edycji, imprezę otworzą Biegi Małego Fabrykanta, które wzbudzają wiele emocji wśród startujących i kibiców – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Biegu Fabrykanta. – W biegu głównym biegaczom na trasie towarzyszyć będą pacemakerzy, którzy wspomogą w uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a impreza odbywa się przy udziale Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi. Zapraszamy na naszą nową stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta – www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.