Miejsca

Marzenia zamienione w sukces

Marzenia zamienione w sukces

Inkubator Bionanoparku działa od 2007 roku. Początkującym przedsiębiorcom oferuje kompleksowy program wsparcia i pomoc w tworzeniu nowej firmy od pomysłu do stabilności rynkowej. Wsparł już około 140 młodych firm.

Firmy, które trafiają do Inkubatora Bionanoparku, to w większości start-upy będące w fazie rozwojowej. Dziś mają tutaj swoje biura 44 młode firmy, reprezentujące różne branże: informatyczną, biotechnologiczną, farmaceutyczną, energetyczną, ale swoje miejsce znalazły tutaj także agencje kreatywne i firmy usługowe.

Tap to Speak

To polsko-amerykański projekt dwóch wizjonerów: Adama Trojańczyka (właściciela firmy programistycznej Czarny Kod Software House) i Marka Wawrzyniaka (właściciela amerykańskiej agencji interaktywnej IWW). W wyniku tej współpracy udało się stworzyć wyjątkowe narzędzie do komunikacji. Pozwala ono komunikować się prowadzącemu z uczestnikami konferencji w czasie rzeczywistym. Zmienia ich smartfony w mikrofon. Umożliwia komunikację dźwiękową, tekstową, przeprowadzanie ankiet i sondaży oraz, co ważne, identyfikację uczestników. Jego funkcjonalności można było sprawdzić m.in. na kilku panelach podczas Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017. Licencję na ten produkt kupił też globalny gigant Google.

NapiFeryn BioTech

Firma zajmująca się technologią pozyskiwania białek roślinnych z rzepaku. Pomysł jej utworzenia pojawił się w 2013 r., gdy dwoje biotechnologów Magdalena Kozłowska i Piotr Wnukowski spotkało się w międzynarodowej korporacji. Firma opracowała innowacyjną na skalę światową technologię produkcji izolatów na bazie roślin oleistych, ze szczególnym uwzględnieniem rzepaku. Białko rzepakowe stanowi alternatywę dla białka pochodzenia zwierzęcego i białek sojowych. Projekt został nagrodzony m.in. przez Komisję Europejską w ramach SME Instrumentu Faza 1 (Horyzont 2020) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu Szybka Ścieżka wspierającego małe i średnie firmy z wykorzystaniem środków z Funduszy Europejskich (POIR).

Centrum Druku 3D

Wydawca dwóch największych w Polsce portali o tematyce technologii przyrostowych: centrumdruku3d. pl i 3dwpraktyce.pl. Od 2014r. firma organizuje plebiscyt, w którym nagrodami głównymi są statuetki Cedryka – sympatycznego robota stanowiącego część logotypu firmy. Uroczysta gala odbywa się w styczniu. Cedryki znajdują się już w biurach największych producentów drukarek 3D m.in. Zortrax czy Ultimaker.

InPlanner i Vr. Media

Projektują swoje rozwiązania dla użytkowników gogli do wirtualnej rzeczywistości. VP Plant oferuje usługę Enabler DSR, dostosowującą zużycie energii elektrycznej i cieplnej w budynkach do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu dla użytkowników. United Robots pracuje nad inteligentnym robotem sprzątającym hale przemysłowo-produkcyjne, a Agencja Creative Flow kreuje marki takich firm jak Orlen, Rossmann czy Pelion. Wspólne działanie Co łączy te wszystkie firmy? Designerskie biura i pakiet usług doradczych z możliwością uzyskania rabatu w postaci pomocy publicznej na zasadach pomocy de minimis, dostęp do meeting roomów i sal konferencyjnych, darmowe szkolenia i codzienne spotkania z osobami, które mają głowy pełne nowatorskich pomysłów biznesowych do zrealizowania.